NİLGÜN ACAR KONGRE BİLDİRİ ÖDÜLLERİ

Bildiri Değerlendirme Komitesi'nce sözel ve poster sunumu olarak kabul edilmiş ve seçilmiş olan altı adet bildiriye Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği "Dr. Nilgün Acar Teşvik Ödülleri" verilecektir. Olgu sunuları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ödüllere aday olmak isteyen bildiri sahipleri, bu isteklerini "online" bildiri özeti gönderdikleri sırada belirteceklerdir. Ödül almaya hak kazanan bildiriyi, birden fazla araştırmacı hazırlamışsa, araştırmacılar ödülü aralarında paylaşacaktır. Ödül kazanan araştırmacılar, Gala Töreni'nde açıklanacak ve bu sırada ödülleri kendilerine verilecektir.

Birincilik Ödülü İkincilik Ödülü Üçüncülük Ödülü
Sözel Bildiri 5.000 TL 3.000 TL 1.500 TL
Poster Bildiri 3.000 TL 2.500 TL 1.250 TL

Sözel Sunumlar
Sözel sunumlar kongreye gönderilen bildiriler arasından Bildiri Değerlendirme Komitesi'nce seçilecektir. Sözel sunumlar, kongrenin ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerinde, programda belirtilen saatlerde toplam 5 oturum halinde gerçekleştirilecektir. Her konuşmacı için ayrılan süre sunum için 8, tartışma için 2 olmak üzere toplam 10 dakikadır

Değerlendirme Komitesi
Posterler, ayrılmış özel bir alanda düzenleme kurulunca belirlenecek tarih ve yerlerde sergilenecektir. Kongrenin ikinci ve dördüncü günlerinde programda belirtilen saatlerde posterlerin başında değerlendirme komitesi başkanlığında bir poster tartışması yapılacaktır. Posterler 70 cm eninde 90 cm boyunda ve en az bir metre uzaklıktan rahatça okunabilecek biçimde hazırlanmalıdır. Poster sahiplerinin posterlerini programda belirtilen günlerde saat 08.00'de asmaları ve 17.00'de kaldırmaları gerekmektedir. Belirtilen saatten sonra kaldırılmamış posterler, düzenleme kurulunca toplanacaktır. Kabul edilip özeti basılmasına karşın asılmayan posterler olursa, düzenleme kurulu bunların sunulmamış sayılması için gerekli duyuru ve işlemleri yapmak zorunda kalacaktır.

Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi
Bildiri özetlerinin kongre web sitesi (www.kmtd.org.tr) üzerinden "online" gönderilmesi tek geçerli bildiri gönderme şeklidir. Sistemden bağımsız olarak e-posta, kargo, posta vb. yollarla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir. "Online" bildiri özeti gönderme sistemine kongre web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Bildiri Özetleri İçin Son Gönderme Tarihi: 07 Ekim 2021
Kongrede sunulacak bildiriler bilimsel gelişmeye katkıda bulunabilecek özellikte olmalı ve bir sonuç mesajı vermelidir. İnternet üzerinden gönderilen özetler aynı şekilde basılacağından yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir. Tüm yazım hatalarından yazarlar sorumludur..

ÖNEMLİ TARİHLER

 • Ekim
  7
  Bildiri Özet Formu (Son Gönderme Tarihi)
 • Ekim
  21
  Bildiri Kabul - Ret Yanıtlarının Gönderilmesi
 • Eylül
  30
  Erken Kayıt Son Tarihi
 • Kasım
  3
  Açılış
 • Kasım
  6
  Gala Yemeği
 • Kasım
  7
  Kapanış